Kentte hayat durdu! 138 yerleşim yerinin yolu kapandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısının ardından Van ve ilçelerinde dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla sabaha kadar devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Şehir merkezinde 10 santimetreyi bulan kar kalınlığı, yüksek kesimlerde ise 30 santimetreye ulaştı. Kent genelinde kardan dolayı 68 mahalle ve 70 mezra olmak üzere 138 yerleşim birimi ile ulaşım sağlanamıyor. Büyükşehir belediyesi karla mücadele ekipleri, kapanan yolları açmak için çalışma başlattı. Çalışmalar 600 personel ve 370 iş makinesi ile yürütülüyor.

​Şehir merkezinde de büyükşehir ve İpekyolu belediyelerinde çalışan temizlik işçileri de refüj ve yol kenarlarındaki kaldırımlarda kar temizleme çalışması yaptı.

1/10

2/10

3/10

4/10

5/10

6/10

7/10

8/10

9/10

10/10

SİS VE PUS

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Artvin’in kıyı ilçelerinin hafif yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ve Batı Karadeniz ile iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının doğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzeyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İSTANBUL’A KAR GELİYOR

Meteoroloji’nin verilerine göre; cuma ve cumartesi günleri İstanbul’da sağanak yağış etkili olacak. Pazar günü ise karla karışık yağış bekleniyor. Yüksek kesimlerde kar yağışı etkili olabilir.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu 7

İstanbul: Az bulutlu 10

İzmir: Az bulutlu 15

Adana: Az bulutlu 19

Antalya: Az bulutlu 21

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 11

Trabzon: Parçalı bulutlu 10

Erzurum: Parçalı bulutlu 0

Diyarbakır: Az bulutlu 10

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x